Archive

Şubat 5th, 2014

Köprüde OGS-HGS ortak geçişi başladı

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde test süreci olarak HGS ve OGS birleştirilerek ortak geçiş dönemi başladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gişelerde HGS ve OGS'nin birleştirilerek ortak geçişe imkan verilmesinin trafik akışına önemli katkı sağlayacağını kaydetti.

Bu kapsamda ilk test çalışmasının Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde bugün saat 12.00 itibarıyla uygulanmaya başlandığını belirten Elvan, test sonuçlarına göre sistemin Boğaziçi Köprüsü, Çamlıca ve Mahmutbey gişelerinde uygulanacağını dile getirdi.

Aralık 11th, 2013

Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama

Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama işlemi için tıklayınız

Ehliyet ceza puanınızı e-devlet kapısı üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sorgulama işlemi için öncelikle e-devlet kapısı şifreniz olması gerekmektedir.

E-Devlet Kapısı şifresini ise PTT şubelerinden alabilirsiniz. Eğer şifreyi unuttunuz ise yine PTT şubelerine başvurarak yeni bir şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Ehliyet Değişim Ücreti Ne Kadar

Yeni ehliyetler geliyor. Eski ehliyetler tamamen değişecek. Peki yeni ehliyet değiştirme ücreti ne kadar kaç lira, işte yanıtı:

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ın sorusu üzerine, Maliye Bakanı Şimşek ehliyetlerin güncellenmesi durumunda ödenmesi gereken miktarı açıkladı.

Ehliyet Nasıl Değiştirilir

Ehliyet değiştirmek için gerekli belgeler, ehliyet nasıl değiştirilir

Sürücü Belgesi Değiştirmek İçin Ne yapmalıyız?

Ehliyet değiştirmek isteyen kullanıcılar bu işlem için şart koşulan belgeleri eksiksiz tamamlayarak onlarla birlikte Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne gidip başvurmalıdır.
Ehliyet Değişikliği için gerekli evraklar şunlardır;

1. Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitap edilerek kaleme alınmış bir dilekçe.
2. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve kendisi
3. Daha önceki sürü belgesinde belirtilmemişse, kan grubu belgesi
4. İki tane güncel fotoğraf
5. Eski Sürücü belgesi
6. Kimlikte önceki ehliyete göre değişiklikler olmuşsa bunu ispatlayan belge, (Evlenme cüzdanı veya boşanma ilanı gibi)

Kasım 26th

PTT Ankara Genel Müdürlüğü Faks Numarası

HGS sorunlarınız ile alakalı çözüm bulamıyorsanız ankara genel müdürlüğe faks çekebilirsiniz

PTT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ANKARA, ALTINDAĞ

Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No:2 06101 Ulus, Altındağ Ankara, Türkiye

Tel: (0312) 509 5000

Faks: (0312) 309 5144

Kasım 25th

HGS ve OGS tek gişeden okunacak

Serbest Geçiş Sistemi ile HGS ve OGS kullanıcıları aynı sistemi kullanabilecekler. Yani artık Boğaz Köprüsü'nde HGS ve OGS şeridi için ayrı yönlere geçme derdi ortadan kalacak iki sistemde tek gişede birleşecek. Yeni sistem kullanılmaya başladıktan sonra ayrı ayrı yerleri olan HGS ve OGS gişeleri yıkılacak.

Eylül 3rd

Maliye'den akaryakıt kaçakçılığına yeni önlem

Akaryakıt takipinde yeni bir dönem başlıyor. Maliye, kaçak akaryakıtı önlemek için yeni bir denetim sistemine geçiyor. ‘Arka Ofis' adı verilen sistem sayesinde plaka üzerinden takip başlayacak. Pompalar plakayı otomatik olarak okuyacak, böylece satılan akaryakıt anında izlenecek.

Mayıs 29th

KYK

KYK ile alakalı bağlantı, konu ve sorgulamalar

KYK Yurt başvuru sonucu sorgulama


Yurt başvuru sonucu sorgulamak için tıkla

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
YURT BAŞVURU SONUÇ SORGULAMA
TC Kimlik Numarası:

Resimdeki işlem kodunu giriniz:

kyk yurt sonucçları başvuru öğrenme işlemleri yurtkur sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Hatalı Geçiş Yapan HGS ve Ogs Kullanıcılarına Rekor Ceza Yolda

2013 yılının şubat ayında zorunlu hale gelen hgs hızlı geçiş sistemi ve geçiş döneminde hala değişimi devam eden ogs otomatik geçiş sistemi kullanıcılarına Hazirandan sonra yapılan hatalı geçişlerde HGS hesabına normal geçiş ücretinin 11 katı kadar ceza yazılacak.Köprü ve otoyollarda bu yıl başlatılan Hızlı Geçiş Sistemi’nde (HGS) Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) üyesi olup HGS’den, HGS üyesi olup OGS’den yapılan geçişler hazirandan itibaren cezalı geçiş sayılacak.

Bu şekilde yapılan geçişlerde sistemin otomatik olarak var olan OGS hesabından geçiş ücreti aldığını, ceza yazılmadığını belirten yetkililer, hazirandan sonra uygulamanın değişeceğini belirtti.

KARAYOLLARI'NIN AÇIKLAMASI

Üçüncü Köprünün Geçiş Ücreti Belli Oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Keçiören TOGEM Ali Ağaoğlu ile Sabahat Mevlüt Akbunar okullarının açılışını gerçekleştirdi.
Yıkmaya Kıyamadı, Üzerine Yaptı!
Rize’nin İkizdere ilçesinde yaşayan Mustafa, Hasan, Osman ve Hüseyin Karadeniz kardeşler, babalarından kalma taş evi hatıralarından dolayı yıkmaya kıyamayınca, 4 katlı yeni binayı taş evin üzerine yaptı.
Beşiktaş'ın Yeni Stadı Ne Zaman Hazır Olacak?
BJK İnönü Stadı'nın yeniden yapılması sürecindeki yıkım ve hafriyat işleri için Beşiktaş ile ihaleleri kazanan firmalar arasında sözleşme imzalandı. Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ Genel Müdürü İhsan Coşkun, 16 sonra stadı açacaklarını söyledi.

Mayıs 24th

OGS'den kaçak geçiş yapıldığında HGS alınsa ceza düşer mi

OGS'den kaçak geçiş yapıldığında HGS alınsa ceza düşer mi

HGS ya da ogs kartı olmayan araç sahipleri OGS den kaçak geçiş yaptığında ne yapmalı? HGS kart alsa ogs cezası düşer mi? Bu konuda ne yapılmalı

Bununla alakalı yaşanan sorunlarda genel olarak OGS kaçak geçişinde OGS alınmalı diye cevap verilmekte. Eğer HGS den kaçak geçiş yaşanırsa yine HGS kart alınmalı

Bu konu da muamma devam ediyor. OGS almak zor ziraat kredi kartı olması gerekiyor vs. HGS alınsa düşer deniyor ama riskli!

Teorik olarak test etmek için ogs si olan bir kişi HGS den geçiş yapıp ceza mı geleceği yoksa HGS etiketinden düşecek mi takip edebilir..

Ya da ogs sahibi biri HGS gişesinden geçiş yaparak bunu test edebilir.

Mayıs 23rd

HGS Şikayet Dilekçesi Faks Numarası

HGS kaçak geçiş sorunu yaşıyor veya hgs kartınız tanıtılmadı ise bu sorun ile alakalı bir dilekçe hazırlayıp HGS Müşteri Hizmetlerine fax çekmeniz gerekmektedir.

Göndereceğiniz faks ile yaşadığınız HGS sorununu resmileştirmiş olacaksınız.

Faks Numarası:

03125093690

Gönderdiğiniz dilekçenin bir öerneğini mail olarakta atabilirsiniz.

hgs@ptt.gov.tr

Not: Dilekçenizin sonuna mutlaka tarafıma dönüş yapılması diye yazmayı unutmayınız

Mayıs 15th

Araç satışında HGS hesabı ve borçları

HGS kullanan sürücülerin yeni sorusu "Araç satarken HGS hesabını ne yapacağız ve borçlar ne olacak?" oldu. Şikayetvar'ın haberine göre; HGS'ler her araçta kullanılamayınca aracını satanlar yeni araç satın aldıklarında tekrar etiket almak ve bakiye yüklemek zorunda kaldı. Sürücülerin HGS borç sürprizi yaşamaması için eski aracıyla ilgili HGS borç sorgulamasını da yapmayı unutmamalı.

Son yorumlar

sponsorlu bağlantılar

Anket

HGS Sisteminden memnun musunuz?: